Фінансові махінації, компенсації та військові сертифікати: що приймала Верховна Рада - прямий ефір.


Однією з ключових тем обговорення стало фінансове махінацій.

Боротьба проти фінансового шахрайства, питання електронних посвідчень для ветеранів та самовільне залишення військової частини стали важливими темами для обговорення народних депутатів у вівторок. У стінах Верховної Ради, окрім голосування, не обійшлося без емоційних моментів та розбіжностей. Детальніше про це розповість журналістка "5 каналу" Олена Рибінська у своєму включенні.

Основні новини дня без зайвих реклам і спаму! Друзі, приєднуйтеся до "5 каналу" у Telegram. Лише за хвилину ви будете в курсі останніх подій.

Під час засідання ВР депутати ухвалювали законопроєкти, частина з яких не стосувалася війни. Низка законопроєктів пов'язані із зобов'язаннями перед Євросоюзом. Однією з ключових тем обговорення стало фінансове махінацій.. Йшлося про збільшення сум штрафів, а також, як боротися з дропами. Для Нацбанку і поліції відкриють доступ даних: дані карток, рахунків, на які могли потрапити незаконні кошти.

"Організатори азартних ігор використовують значну кількість дропів. У цій схемі також беруть участь мобільні оператори, адже кошти поповнюються анонімно на рахунках користувачів, а потім легально виводяться як передоплата за послуги," - зазначила Ніна Южаніна, членкиня Верховної Ради, що займається питаннями фінансів, податків та митної політики.

"Цей контекст включає проблеми пенсіонерів та вразливих груп довірливих громадян. Колл-центри звертаються до них, і, на жаль, часто направляють кошти не тим, кому це дійсно потрібно. Як наслідок, за останні два роки близько 300 тисяч людей стали жертвами шахрайства на загальну суму ₴6 мільярдів. У зв’язку з цим Національний банк отримав розширені повноваження для регулювання не банківського фінансового сектору", - зазначила голова підкомітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики Ольга Василевська-Смаглюк.

Відтепер електронне посвідчення ветерана в "Дії" отримує статус основного документа. Тепер немає необхідності носити з собою паперову версію. Це нововведення допомагає уникнути випадків шахрайства, пов'язаних із підробкою документів.

Читайте також: У Верховній Раді введуть обмеження на Telegram - подробиці.

Ухвалила ВР також закон, що стосується коштів під час зникнення військового або впри взятті в полон. Він або вона можуть самі обрати когось, кому будуть виплачуватися гроші. Звісно, якщо це не СЗЧ і не самовільне здавання в полон.

Сьогодні також був approved законопроект у першому читанні, який дозволяє військовослужбовцям, що перебувають на службі за контрактом, протягом трьох діб відновити виконання своїх обов'язків.

"На даний момент цей військовослужбовець не має можливості стати на облік. Відсутні також продукти харчування, одяг, боєприпаси, зброя, а також накази. Це триватиме до винесення рішення суду, що може зайняти як місяць, так і 6 місяців, рік або навіть більше. Ми ж запроваджуємо законодавчі зміни, які дозволять вирішити питання протягом 72 годин, після чого вже можна буде очікувати на рішення суду", - підкреслив голова комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич.

"Цей законопроект, попри свої добрі наміри, може призвести до серйозних негативних наслідків. Суть у тому, що він дозволяє особам, які знаходяться в статусі СЗЧ, залишатися на військовій службі. Таким чином, ви фактично, в рамках першого читання, легалізуєте дезертирство. Тому необхідно повернути цей законопроект його авторам для доопрацювання та повторного розгляду," - зазначила депутатка Верховної Ради з комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз.

Ознайомтеся також з:

Related posts