Банки встановили ліміти на перекази з картки на картку: які обмеження
Українські банки ввели обмеження на проведення транзакцій з MMC-кодом (кодом категорії бізнесу) "Азартні ігри" за рахунок карткового кредитного ліміту. Це, як визнають у банківському секторі, можна розглядати як частину глобальної стратегії боротьби з нелегальними p2p-переказами, яка передбачає введення лімітів на кількість операцій та суму транзакцій (до 100 тис. грн на місяць).
Про це OBOZ.UA розповіла Марина Павленко, провідна експертка із фінансового моніторингу одного з українських банків. Вона зазначила: обмеження щодо транзакцій з MMC-кодом відповідають постанові Правління Національного банку України від 21 червня 2024 року.
"Вона повідомила, що банки запровадили певні налаштування та обмеження, які унеможливлюють використання кредитних коштів для здійснення азартних транзакцій клієнтами."
Павленко підкреслила: потенційні нові обмеження будуть стосуватися виключно p2p-переказів (з картки на картку). Вони охоплять такі аспекти:
При цьому на рахунок можуть надходити й інші кошти (заробітна плата, пенсія, стипендія, допомога від родичів тощо). Такі обмеження не стосуються розрахунків у торгових мережах та купівлі будь-яких товарів. Отже, для звичайного власника картки жодних суттєвих змін не відбудеться: понад 95% громадян не відчують нових лімітів", – пояснила провідна експертка з фінансового моніторингу Глобус Банку.
Втім, українські банки встановлювали ліміти для грошових переказів з картки на картку і раніше - щоб протидіяти шахрайству та відмиванню грошей. Обмежуються не лише суми переказів, а й кількість транзакцій. Однак ці ліміти різняться залежно від фінустанови.
Особливістю ПриватБанку є встановлення різних лімітів на перекази між фізичними особами, які залежать від того, чи надходять гроші клієнту або він їх відправляє. Проте, незалежно від типу операції, існує загальне обмеження в розмірі 29 999 грн на один платіж.
Ліміт на перекази між фізичними особами в Монобанку встановили так:
Як передавав OBOZ.UA, останнім часом українцям все частіше пропонують здати банківську картку в оренду за винагороду та виконати нескладну роботу з негайною оплатою на цю ж картку. Це нова небезпечна шахрайська схема, яка перетворює власника картки на співучасника злочину. Якщо вчасно не звернутися до поліції, це може призвести до ув'язнення.