10 основных причин разрушения отношений: психолог выделил ключевые факторы - Hochu.ua


Чим більше часу пара проводить разом, тим вищою стає ймовірність, що їхнє розлучення буде зумовлене складними обставинами.

Більшість з нас хоче зустріти і "правильну" людину, і, звичайно, хотілося б, щоб такі стосунки тривали довго. У той же час, більшість стосунків закінчуються розривом. Які основні причини цього?

Коуч та автор книжок "7 ключів до успіху довготривалих стосунків" та "Як ефективно спілкуватися та працювати з важкими людьми" Престон Ні в своєму блозі на Рsychology Тoday навів 10 головних причин розриву стосунків. Звичайно, це не повний список, але Ні вдалося зібрати разом найпоширеніші та найшкідливіші фактори.

Проблеми з довірливістю.

Втрата або відсутність довіри є однією з найсерйозніших загроз для тривалого успіху стосунків. Коли довіри немає, пари позбавлені двох основних елементів, які сприяють формуванню міцного зв'язку: відчуття безпеки та захищеності.

Різноманітні сподівання

Елементи, які часто притягують двох людей одне до одного на початку стосунків - фізичний потяг, сексуальна пристрасть, спільні інтереси, особистісні зв'язки, соціально-економічне походження - часто стають менш важливими, коли вступають у дію реалії та вимоги повсякденного життя. З часом очікування партнерів від стосунків можуть почати відрізнятися.

Це можуть бути різні підходи до пріоритетів чи різні уявлення про стосунки.

Шлях через життя з різними темпами.

Коли один із партнерів росте і розвивається стрімко, а інший залишається на місці, це може призвести до конфліктів у стосунках. Наприклад, один партнер може швидко досягати успіху в кар'єрі та соціальних сферах, тоді як його друга половинка залишається вдома. Внаслідок цього професійні та соціальні кола починають розділятися, що зрештою може призвести до розриву стосунків. Пара виявляється фізично, інтелектуально та соціально відстороненою одна від одної.

Проблеми з узгодженням

Сумісність у стосунках - важлива тема, гідна окремого тома. Це і сумісність в інтимних стосунках, і сумісність за типами особистості, і сумісність за стилями прив'язаності.

Виклики в комунікації

Безліч досліджень виявило, що комунікація, або її відсутність, є однією з ключових причин, що спонукають пари звертатися до терапії, а також виступає основним фактором, який призводить до розпаду відносин і розлучень.

Доктор Джон Готтман з Вашингтонського університету, визнаний експерт у сфері дослідження стосунків між подружжям, після більш ніж двох десятиліть наукових спостережень встановив, що найнадійнішим показником можливого розриву є виявлення зневаги з боку одного чи обох партнерів.

Презирство, яке є антиподом поваги, часто проявляється через негативні оцінки, критику або саркастичні коментарі щодо значущості особи. У сфері комунікацій це явище описується як "жорсткість до особи, м'якість до проблеми". Спілкування, пронизане презирством, виконуватиме роль отрути - воно згубно впливає на емоційний стан і добробут романтичних зв'язків.

Нарциссизм – это психологическое явление, характеризующееся чрезмерной любовью к себе и стремлением к восхищению со стороны окружающих.

Нарциси мають завищене почуття власної значущості і потребу в тому, щоб ними захоплювалися. Нарциссизм – это психологическое явление, характеризующееся чрезмерной любовью к себе и стремлением к восхищению со стороны окружающих. часто характеризується відсутністю справжньої близькості у стосунках.

Ознаки нарцисизму можуть проявлятися в різних формах, серед яких: почуття власної переваги, завищена самооцінка, марнославство, нехтування особистими межами, штучна привабливість, синдром Дон Жуана, маніпулятивна поведінка, відсутність відповідальності, ігнорування норм, крайній егоцентризм, негативні емоційні реакції та зневага до інших людей. Дослідження також свідчать про те, що високий рівень нарцисизму може бути пов'язаний із ймовірністю подружньої зради.

Відносинне насильство

Прикладами насильства у стосунках є словесне, емоційне, фізичне та/або сексуальне насильство, патологічні маніпуляції, патологічний нарцисизм, патологічна пасивно-агресивна поведінка, а також надмірний контроль і домінування.

Зловживання шкідливими звичками

Наприклад, таємна залежність від азартних ігор, яка в кінцевому підсумку може деструктивно вплинути на стосунки.

Віддаленість, нудьга, черствість, рутина

Якщо хоча б один з чотирьох зазначених термінів відгукується у вашому досвіді стосунків, варто звернути увагу на кілька важливих аспектів:

Якщо ви з вашим партнером у стосунках менше двох років і відчуваєте, що ви "віддалилися" один від одного, це може бути наслідком відсутності серйозних зобов'язань, різних очікувань, недостатньої сумісності або ж природного процесу проб і помилок у пошуках ідеальної пари.

Якщо ви знаходитесь у довготривалих стосунках, цілком можливо, що життєві обов'язки (як-от навчання, кар'єра та, особливо, виховання дітей) заважають вашій близькості та спільному розвитку. Яскравим прикладом цього є синдром "порожнього гнізда", коли, після того як усі діти досягли повноліття і залишили рідний дім, батьки несподівано усвідомлюють, що стали чужими один для одного, оскільки багато років не приділяли уваги своїм стосункам.

Фінансові питання

Чим довше пара перебуває разом у стосунках, тим більша ймовірність фінансової несумісності. Згідно з дослідженнями, розбіжності через гроші є однією з головних причин розпаду шлюбу. Пара не обов'язково повинна бути у шлюбі, щоб мати проблеми з грошима.

Раніше ми згадували про три теми для бесід, які можуть зміцнити ваші стосунки. Проводьте дискусії на ці теми, щоб залишатися разом довше.

Related posts