Вчені виявили, що білок у мозку може бути основною причиною ігрової залежності і тепер досліджують методи для його блокування.
![](/images/content/8393125458/fb8520d26439bdae903366fe6566b24d.jpg)
Ігрова залежність є серйозною проблемою, яка за своїм ступенем небезпеки може конкурувати з наркозалежністю та алкоголізмом. Спробуючи з'ясувати, як можна подолати цю хворобу з біологічної точки зору, дослідники виявили особливий білок у нашому мозку.
Нещодавнє дослідження, проведене вченими, запропонувало потенційний прорив у сфері лікування ігрової залежності. Воно було присвячене вивченню ролі дендритних відростків -- крихітних структур на нейронах -- у регулюванні реакції мозку на ризиковану поведінку. Зокрема, дослідники виявили, що зміна форми цих відростків може знизити збудливість нейронів, що говорить про те, як мозок контролює ухвалення рішень в умовах ризику -- найважливішого чинника залежності, пише Korea Biomedical Review.
Фокус.Технології запустили власний Telegram-канал! Приєднуйтесь, щоб бути в курсі найновіших та найзахоплюючіших новин з галузі науки!
Залежність, зокрема азартна, часто проявляється у схильності до ризику, незважаючи на очевидні негативні наслідки. Багато досліджень здебільшого фокусуються на людях, проте нова праця вчених вирізняється тим, що глибоко вивчає нейронні механізми, які стоять за такою поведінкою, використовуючи моделі тварин. Під керівництвом професора Кім Чон Хуна, команда дослідників навчила мишей розпізнавати винагороди, що супроводжуються різними рівнями ризику.
Миші, які проявляють ризикову поведінку, вибираючи більші, але менш стабільні винагороди, демонстрували знижений рівень збудження нейронів у порівнянні з їхніми однолітками, що уникають ризику і надають перевагу меншим, але гарантованим винагородам. Ключову роль у цьому відкритті відіграє білок, відомий як радиксин, який відповідає за регуляцію зрілості дендритних шипів. Дослідники, змінюючи процес фосфорилювання радиксину, змогли імітувати функцію цього білка у мишах, що схильні до ризику, і таким чином ефективно перетворити їх дендритні відростки.
Ця модифікація призвела до зниження збудливості нейронів і зміни поведінки мишей з обережних на більш ризиковані, що засвідчує існування безпосереднього зв'язку між структурою дендритних спинів і ризиковою поведінкою. Результати дослідження, опубліковані в журналі Progress in Neurobiology, дозволяють припустити, що регулювання морфології дендритних спинів у важливих областях мозку, таких як ядро аккумбенса, може стати основою для терапії ігрової залежності через модифікацію ризикованої поведінки.
Професор Кім Чон Хун підкреслив значущість отриманих даних, вказуючи на те, що вони сприяють глибшому розумінню зв'язків між структурами мозку і розладами ухвалення рішень, які спостерігаються у випадках ігрової залежності. Ці результати доповнюють зростаючу базу досліджень, що стосуються механізмів залежності, зокрема нейробіологічних аспектів, які впливають на ризиковану поведінку. Такі знахідки можуть стати основою для розробки нових терапевтичних підходів, що націлені на певні білки в мозку для корекції поведінки, пов'язаної із залежністю, вважають автори.
Попри те, що дослідження маніпуляцій з радиксином ще на початкових етапах, вони відкривають нові можливості для подальших вивчень поведінкових залежностей, які виходять за межі азартних ігор. Сюди можна віднести такі проблеми, як наркоманія та імпульсивна поведінка, де ризик також має суттєве значення.
Залежність же від азартних ігор залишається глобальною проблемою, від якої страждають мільйони людей. За останніми оцінками, від розладів, пов'язаних з азартними іграми, страждають від 1 до 3% дорослого населення в усьому світі. Нейронаукові дослідження, подібні до цього, важливі для розробки більш ефективних і цілеспрямованих методів лікування людей, які борються з цією важкою залежністю, і дають надію на те, що майбутні методи терапії зможуть впливати на нейронному рівні, щоб гарантовано приборкати таку компульсивну поведінку.
Раніше Фокус писав про те, що ліки від псоріазу виявилися ефективними проти алкоголізму. Було виявлено, що протизапальні ліки, які зазвичай використовуються для лікування псоріазу, ефективно працюють проти проблем з алкоголем.
Також Фокус писав про те, що алкоголь, всупереч поширеній думці, не робить людей навколо привабливішими. Нове дослідження показує, що кількість алкоголю жодним чином не може вплинути на сприйняття краси інших людей.