Яким чином збільшення податків позначиться на зарплатах і соціальних виплатах?
Уряд обрав найпростіший шлях – заглянув у кишені українців.
В Україні планується підвищення заробітних плат та соціальних виплат, і це не пов'язано з можливим підвищенням податків, яке може відбутися з жовтня 2024 року. Однак, існує категорія людей, на яких індексація не матиме впливу.
Цю інформацію озвучив народний депутат Павло Бакунець під час ефіру на каналі День.LIVE. Він зазначив, що заробітні плати вчителів, працівників освіти та медиків не слід вважати соціальною допомогою, що відкриває можливість для їх підвищення через збільшення податкових надходжень в Україні.
"Зарплати та соціальні виплати будуть проіндексовані, адже міжнародні партнери надають нам фінансову підтримку. Уряд, не узгоджуючи свої дії з Верховною Радою, укладає різні меморандуми, зокрема, щоб уникнути підвищення соціальних виплат," -- зазначає Бакунець.
Він підкреслив, що збільшення податків у найближчому майбутньому позначиться на деяких виплатах. У цьому контексті уряд вибрав найпростішу альтернативу — вдався до коштів кожного українця.
"Військовий збір підіймають з півтора на 5% для всіх. Тобто, якщо людина отримує 10-12 тисяч гривень на руки і сьогодні вона платить 150 гривень військового збору, то прийдеться платити 500. Для ФОПів, перша-друга група, яких є найбільше в нашій країні, також зросте податок", -- додав нардеп.
Бакунець підкреслює, що дане підвищення ще не затверджено, оскільки відбулося лише одне голосування в Раді. Проте, ймовірно, основні ставки та зміни будуть ухвалені. Це означає, що фізичні особи-підприємці в Україні сплачуватимуть військовий збір в розмірі від 800 гривень.
Водночас, за словами нардепа, Уряду ще слід залізти і в митницю, і в підприємства азартних ігор, де не так чесно сплачують усі податки.
Раніше "Телеграф" повідомляв, що фахівець пояснив, хто нестиме витрати внаслідок підвищення податків.