Психологи визначили п'ять характеристик, які вказують на приречені стосунки.
У кожних стосунках є свої виклики, вважають психологи. Іноді партнери підтримують один одного у важкі часи, але бувають моменти, коли зберегти відносини стає вкрай складно.
Нереалістичні очікування одне від одногоДеякі люди чіпляються за ідеалізовані уявлення про відносини, внаслідок чого зляться або втрачають надію, коли їхній партнер виявляється людиною зі своїми особливостями та недоліками. Ті, хто вперто чіпляється за ідеї досягнення досконалості у відносинах, втрачають багато можливостей набути щастя в недосконалому, але теплому та гармонійному союзі, вважають психологи.
Непоступлива позиція Невміння враховувати думки чи емоції свого партнера, а також відсутність готовності до компромісу — це ще один сигнал, що стосунки можуть бути під загрозою. Крім того, повна відмова від обговорення під час конфліктів лише погіршує ситуацію та веде до краху відносин.
Відсутність конфліктів і суперечок не завжди свідчить про гармонійність стосунків. Іноді це може бути знаком емоційної дистанції між партнерами та відсутності бажання вирішувати проблеми. Натомість, така ситуація може перешкоджати розвитку відносин.
Взаємини можуть опинитися у безвихідній ситуації.
Залежності можуть суттєво ускладнити вирішення проблем у стосунках, що нерідко призводить до їхнього краху. Часто невиконані обіцянки поступово руйнують усю близькість між партнерами. Експерти зазначають, що "компульсивна поведінка, яка може проявлятися не тільки у вигляді зловживання наркотиками та алкоголем, але й у азартних іграх або безконтрольних витратах, здатна суттєво загрожувати стабільності взаємин".
Втрата близькості та вдячності. З часом деякі пари починають нагадувати один одному більше сусідів, ніж справжніх партнерів. Вони залишають позаду маленькі, але значущі звички, такі як триматися за руки, обійматися, сміятися разом і насолоджуватися спільними моментами. Нехтування вдячністю може проявлятися у формі постійної критики, звинувачень та нагадувань про недоліки партнера.
Партнери у здорових стосунках почуваються в безпеці один з одним. "Акцент на позитивних якостях партнера і почуття вдячності за те, що ця людина, якою б недосконалою вона не була, стала вашим супутником життя, може мати величезне значення", - підсумували психологи.